پرسشنامه کیفیت جنسی زنان SQOL-F

پرسشنامه کیفیت جنسی زنان SQOL-F

پرسشنامه کیفیت جنسی زنان SQOL-F

پرسشنامه کیفیت جنسی زنان SQOL-F که وب سایت فایل روانشناسی قرار داده شده است، به سنجش نوع رابطه جنسی خانم ها و همچنین کیفیت این روابط می پردازد. پرسشنامه کیفیت جنسی زنان SQOL-F به سنجش روابط جنسی و روابط عاطفی – احساسی زنان با همسرانشان می پردازد. با توجه به بالا بودن میزان اهمیت رابطه جنسی برای زوجین، بنظر میرسد سنجش کیفیت جنسی زنان که یکی از انواع پرسشنامه جنسی محسوب می شود از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

تحقیقات و مقالات زیادی در رابطه با نوع رابطه جنسی بین زوجین پرداخته است که برخی از آنان می توان به پرسشنامه های رضایت جنسی پرسشنامه عزت نفس جنسی زنان زینا و اسچوارز و… اشاره نمود. اما همنطور که در راهنمای پرسشنامه کیفیت جنسی زنان SQOL-F ذکر شده است، این پرسشنامه به بررسی ابعاد دیگری از نوع رابطه می پردازد. در ادامه راهنمای این آزمون را برای آشنایی شما داوطلبان عزیز ذکر می نماییم.

 

سنجش کیفیت جنسی زنان

پرسشنامه (SQOL-F) یا همان The Sexual Quality of Life–Female می باشد که به سنجش کیفیت جنسی زنان می پردازد و در راهنمای این آزمون ذکر شده است که پرسشنامه حاضر به منظور بررسي کيفيت زندگي جنسي تدوين شده است. لطفاً در صورت تمايل، با انتخاب فقط يک گزينه به سوالات پاسخ دهيد.

 

 

راهنمای پرسشنامه کیفیت جنسی زنان SQOL-F

لازم به ذکر است که پاسخهاي شما کاملا محرمانه خواهد ماند. خواهشمند است قبل از پاسخ به سوالات، توضيحات زير را ملاحظه بفرماييد. پيشاپيش از همکاري شما صميمانه قدرداني مي گردد. منظور از زندگي جنسي در اين پرسشنامه مجموعه فعاليتهاي مرتبط با روابط جنسي و روابط عاطفي-احساسي شما با همسرتان مي باشد. منظور از فعاليت جنسي در اين پرسشنامه هر نوع فعاليتي است که منجر به تحريک و لذت جنسي در شما مي گردد.

 

 

ویژگی های پرسشنامه  SQOL-F

پرسشنامه SQOL-F به صورت طیف لیکرت (کاملا موافقم، موافقم، نسبتا موافقم، نسبتا مخالفم، مخالفم، کاملا مخالفم) می باشد. در جدول زیر اطلاعات لازم برای آگاهی شما برای دانلود این پرسشنامه قرار داده شده است. آزمون روا و پایا بوده و نوع روایی و پایایی این آزمون به صورت کمی و کیفی می باشد. پایایی این آزمون بر اساس آلفای کرونباخ می باشد.

 

تعداد سوالات : ۱۸ سوالنمره گذاری : داردروایی و پایایی : داردتفسیر و نمره گذاری : دارد
نمره گذاری معکوس : داردنوع فایل : pdf نوع فایل : ZIP تعداد صفحات : ۴ صفحه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *