پرسشنامه توانمندی های منش

پرسشنامه توانمندی های منش

پرسشنامه توانمندی های منش نیز یکی از انواع پرسشنامه شخصیت است که خوشبختانه شامل چندین مولفه می شود. این پرسشنامه توسط سلیگمن و پترسون در سال ۲۰۰۴ ساخته شده. روایی و پایای آن در ایران نیز در سال ۱۳۹۳ گرفته شده است که دارای روایی و پایایی بالایی می باشد. به همین دلیل استفاده از آن در تحقیق و پژوهش کاملا قابل اعتماد خواهد بود.

 

 

نمره گذاری پرسشنامه توانمندی های منش (VIA-IS) سلیگمن و پترسون

همانطور که در جدول زیر مشاهده می نمایید، این پرسشنامه دارای طیف لیکرت بوده و نوع طیف به صورت کاملًا شبیه من، شبیه من، نظری ندارم، برعکس من، کاملًا برعکس من می باشد. آزمون توانمدی منش نمره گذاری معکوس ندارد و به همین دلیل برای نمره گذاری تنها لازم است که پاسخ های مربوطه را جمع زده و پس از آن نمره های مربوط به هر مولفه را تعیین نمایید.

نقطه برش در آزمونی که در وب سایت فایل روانشناسی قرار داده شده است وجود خواهد داشت و بنابراین تفسیر این آزمون می تواند هم به صورت کلی و هم در هر مولفه به طور جداگانه صورت پذیرد. در ادامه به نحوه دانلود و همچنین برخی از سوالات این آزمون اشاره خواهیم نمود.

 

دانلود پرسشنامه توانمندی های منش

جهت دانلود پرسشنامه (VIA-IS) سلیگمن و پترسون کافی است بر روی دکمه پرداخت که در پایین قرار داده شده است کلیک نمایید و پس از آن مستقیما به درگاه بانک متصل خواهید شد. وب سایت فایل روانشناسی دارای نماد اعتماد زرین پال می باشد که در سایت قابل مشاهده است. برخی از سوالات پرسشنامه به شرح زیر می باشد.

  1. تفکر نو و ابداع روش هایی برای تصور و انجام امور، مانند موفقیت هنری.
  2. علاقه به یک تجربه مداوم تنها به خاطر خود آن موضوع، کشف موضوعات و مباحث جذاب، جستجو و اکتشاف
  3. تفکر در مورد امور و بررسی تمامی جنبه های آنها، پرهیز از نتیجه گیری های شتابزده، توانایی تغییر در افکار بر اساس شواهد و مدارک، ارزیابی منصفانه تمامی شواهد.
  4. تسلط بر مهارتها، موضوعات و مجموعه ای از دانشخواه در ذهن یک فرد یا به طور رسمی؛ ظاهر اً این توانمندی با توانمندی کنجکاوی مرتبط است اما از لحاظ تمایل به فراتر رفتن از آنچه شخص می داند از کنجکاوی فراتر می رود.

پاسخ این سوالات با توجه به طیف لیکرت علامت گذاری می شود.

 

تعداد سوالات : ۲۴نوع سنجش : طیف لیکرتتعداد مولفه ها : ۶نقطه برش : دارد
روایی و پایایی : داردمنابع : داردنوع فایل : PDFتعداد صفحات : ۶

 

 

کانال تلگرام فایل روان شناسی

کانال تلگرام فایل روان شناسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *